Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Bulgarian":
Home -- Bulgarian -- Revelation -- 111 (The Mystery of God in the Words of Jesus)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- BULGARIAN -- English -- French? -- German -- Indonesian? -- Polish? -- Portuguese -- Russian -- Yiddish

Previous Lesson -- Next Lesson

ОТКРОВЕНИЕ - Ето, ида скоро!
Изследвания в Откровение на апостолите
КНИГА 4 - Да дойде Твоето царство (ОТКРОВЕНИЕ 10:1 - 12:17)
ЧАСТ 4.3 - ДОПЛАЩАНЕ: ТАЙНАТА НА БОГ В НЕГОВОТО ЗАВЪРШВАНЕ ВРЪЗКАТА НА ЦАРСТВОТО НА БОГА КЪМ ЦЪРКВАТА НА ИСУС ХРИСТОС

2. Разгръщането на Мистерията на Бога в думите на Исус Що се отнася до Кралство на Своя Отец


Живот в Царството на Господа: Исус Христос даде спираща дъха обещание на Своите последователи:

"И аз ви дари царство, както Моят Отец връчи един върху мен" (Лука 22:29).

Херман домакинство превежда този стих на благодатта по следния начин: Така че аз завещавам на царско достойнство (или кралски правило), както Моят Отец ги е завещал (тях, предназначени за) мен.

Ние не трябва да се чете, без първо да се покланят и благодари на Светата Троица за нас в сферата на своята сила и власт, въпреки че някога са били врагове на Бога и въстана против Неговия закон.

Исус обеща, че подобно разрешение на Своите дванадесет ученици през нощта на Неговото възкресение дни, когато те са били все още колеблив между страха и радост. Той им каза: "Мир вам! Както Отец Ме е пратил, аз също ви изпратим ... Приемете Светия Дух. Ако ти простя греховете на всеки, те им се прости, ако запазят греховете на всеки, те се запазват" (Йоан 20:21-22).

Моисей вече са се научили, че хората му трябва да бъде царство от свещеници и свят народ (Изход 19:5-6). Даниел беше чувал, че на светиите на Всевишния царството ще бъдат дадени (Даниил 7:27). Исус отвори Блаженствата с думите: "Блажени са бедните духом, защото тяхно е небесното царство" (Матей 5:3). Царят на славата ще дефилират пред тях и да остане източник на сила и мъдрост (Михей 2:13). Той запечатани си мисии команда с обещанието: "И ето, Аз съм с вас винаги, дори до свършека на века" (Матей 28:20).

Това е шокиращо да се види, че преди Петдесятница, учениците на Исус погрешно се разбира орган на своя Господ и цар да бъде политически или светски характер. Те дойдоха при Него и попита: "Кой тогава е по голям в небесното царство?" (Матей 18:1). Майка на Яков и Йоан помоли Исус да позволи на двамата си сина, за да заемат главните места на служение в небесното царство, единият от дясната му страна, и един от лявата му страна (Матей 20:21). В същото време Исус се смири до мястото на слуга и са моделирани пред очите на учениците си смирение и кротост (Матей 11:29). Те, обаче, не може да се разбере, че по голям в небесното царство ще трябва да се превърне в най малката, за да може най малкото да стане най великият (Матей 18:2-5, 20:20-28, 23:11-12; Марк 9:34-37, 10:36-45; Лука 9:46-48; 22:24-26 и др.)

Исус искаше да се коригира нашата човешка ценностна система от корена, и да го превърне с главата надолу. Той иска нито собствената си чест, нито някоя друга светска власт (Йоан 5:19-20, 30, 36-44; 14:10). Той подчерта, че никой не може да бъде у дома в царството на Бога, Който търси собствената си чест. Той разкри също, който ще бъде страхотно, и кой ще бъде малък, в Неговото царство: "И тъй, който наруши една от най малко от тези заповеди, и учи така човеците, малък ще се нарече в небесното царство; а който върши и ги учи, той ще се нарече велик в царството на небето" (Матей 5:19).

Всеки либерален богослов и християнски съветник трябва да приемат тези думи на сърцето, да се покаем, и да се мотае разбирането му на кръста (Галатяни 2:19-20). Всеки малък лидер на група, която носи Божието слово в близост до други хора, трябва да обърнем внимание, че той не провъзгласяват собствените си идеи, но думата само на Бога (Откровение 22:18-19).

Наследствено заболяване на Сатана се проявява във въпроса, "Кой е най великият?", И в твърдението му, "Вие ще бъдете като Бога" (Битие 3:5). Всеки гражданин в царството на Бога трябва да преодолее основната изкушението да арогантност. Нашият Бог е смирен Бог! Нито едно лице в Светата Троица се превъзнася, всеки прославя другите. Святият Дух прославя Сина (Йоан 14:16) и Сина на Отца (Матей 6:9; Йоан 17:4 и т.н.). Следователно, Отец може да даде Син "всяка власт на небето и на земята" (Матей 28:18, 11:27; Ефесяни 1:20-22 и др.), Без да се страхуват бунт. По същия начин, Син поверил цялата власт на Бога към Светия Дух за работата на изграждането на църквата Си (Йоан 16:14-15, 17:10; Деяния 1:8).

Болестта на арогантност трябва да бъде преодоляна и ликвидирана в живота на всеки вярващ, ако той иска да живее в царството на Бога. Същото важи и за всяка практика в църковното ръководство, услуги в общността и мисии комитети. Когато термити арогантност заразено дърво на църквата, ще има малко плодове на Светия Дух.

Павел ни зарежда във всяка една област на нашето същество, да живеем достойно при Бога, Който ни е призовал в Неговото царство и слава (1 Солунци 2:11-12). Ние живеем в "духовно" царство, и затова искат да се научат да мислят, чувстват, молете се, говорят и служат духовно (Деяния 24:16; Римляни 8:14, 12:6; 1 Тимотей 1:18-19 и др. ). "За Божието царство не е ядене и пиене, но правда, мир и радост в Светия Дух." (Римляни 14:17) Нашият живот трябва да бъде отражение на възхвалата към благодатта на нашето призвание в царството на Бога (Евреи 12:28).

Разпространение на Евангелието и молитва в Царството на Бога: Исус оспорва Неговите последователи да поставите разпространението на Евангелието на Божието царство над всички други задачи и проблеми: "Но първо търсете царството на Бога и Неговата правда, и всичко това ще ви се прибави" (Матей 6:33).

Господ иска да отнеме тревогата ни за храна и облекло, както и да ни насърчат да се повери грижите на нашия Отец в небето (Матей 6:25-34). Ако направим голямата цел на Бога, идването на Неговото царство, ни най голямата грижа, Той ще предостави за всичко останало. Исус каза подобен на млад мъж, който първо исках да отида и погреба баща си, преди да успее да Го следват: "Нека мъртвите да погребат своите мъртви, но и да отидете и да проповядват Божието царство" (Лука 9:60). Младият мъж е в опасност да бъдат изготвени на връзките и задължения към семейството си, което би унищожило призива към служба в царството на Бога. Самият Исус не се женят, нито Павел, за да остане свободен за жертва на Неговия живот в името на небесното царство (Матей 19:12; 1 Коринтяни 7:7-8, 32-38).

Пол отново подчертаха, че прокламацията не трябва да бъде оформена чрез чувствителни емоции или празна реторика, "Защото Божието царство не се състои в думи, а в сила" (1 Коринтяни 4:20).

Молитвата "Да дойде Твоето царство!" Ни насърчава да поиска от Исус отново и отново. Ние трябва непрекъснато да се молим за идването на небесното царство, пълна с любов, святост и мощност (Откровение 4:3). Ние имаме привилегията да поиска от нашия Небесен Отец, че ще бъде направено, както на небето, и в нашата къща, нашият народ, и на цялата земя (Матей 6:10). За това ние имаме обещанието: възползва много ефективни, усърдната молитва на праведния (Яков 5:16).

Постоянното газирана пролетта, произтичащи от силата на Исус Христос е свързан тясно с молитва, било то в частния сектор (Мат. 6:5-8) или обществено (Матей 18:18-20; Марк 11:23-25).

Царство на нашия Господ е царство от свещеници и царе, които не са постоянно заети със себе си, техните семейства или техните сдружения. Скоро, царството притежава ходатайствена поглед в сърцето на заобикалящата ги среда, и има далновидна визия за мисията на света (1 Петрово 2:9-10). Когато се молим в името на Исус и да поиска в Неговия Дух, когато ние носим всички известни греха и връзки в живота ни, в светлината на Бог, ние имаме привилегията да вярват в отговор на нашите молитви. Царството на нашия Отец в небесата е царството на тези, които се молят! Неговата сила идва до завършване на нашите слабости (2 Коринтяни 13:9).

Страданието за Царството на Христос: Който следва Христос, цар на всички царе, се противопоставя на княза на този свят (Йоан 12:31, 14:30, 16:2-3, 11; 2 Коринтяни 4:4). Това е този, който управлява безбожна да се живее в "демокрации на неограничена свобода" или ги потиска в бруталните диктатури. И в двата случая, християните идват в кръстосан огън. В либералните демокрации, те са обвинени непоносимост фундаменталисти, тъй като те не участват в сделки, които излизат срещу Божиите заповеди. В диктатури, те са преследвани, защото те са отворили сърцата си към Бога крал и страх от Бога повече от мъжете (Матей 10:28-33). В ислямските страни християните са преследвани, защото те изповяда, че Исус е Син на Бога (сурите Ал Tawba 9:29-30; Ал Ниса 4:171 и т.н.). В Израел за борба с мисия закон е процес, който може да предизвика всеки израелец, който симпатизира на Исус от Назарет да губи своето гражданство. Омразата на света срещу Христос и Неговите последователи се разраства.

Последните думи на Блаженствата на Исус Христос са валидни и днес: "Блажени са тези, които са преследвани за правдата на царството на Бога заради, защото е тяхно небесното царство. Блажени сте, когато те хулят и ви гонят, и да каже против вас лъжливо всякакво зло заради Мене. Радвайте се и се веселете, защото голяма е наградата ви на небесата, понеже така гониха пророците, които бяха преди вас" (Матей 5:10-12; Евреи 11:33-40; 1 Петрово 3:14-17, 4:14-19; Яков 5:10 и др).

Исус насърчава Неговите последователи: "Не бой се малко стадо, защото Отец ви благоволи да ви даде царството" (Лука 12:32, 22:29).

Павел и Варнава укрепи младите църкви в Анадола с думите: "през много скърби трябва да влезем в царството на Бога" (Деяния 14:22). От безплодна остров Патмос, депортирани патриарх, Джон, е написал следното, за да му сираци църкви: "Аз, Йоан, ваш брат и съучастник в неволите и в царството и в търпението на Исус Христос" (Откровение 1:9).

Павел вижда в растежа на вяра, любов и търпение в разгара на гоненията, знак за обикновен доказателства, че някои от тях ще бъдат счетени за достойни на Божието царство, за която причина са пострадали (2 Солунци 1:4-5). Исус, техният цар, като им напомни за Неговия пример: "А слугата не е по голям от господаря си. Ако Мене гониха, и вас ще гонят. Всички тези неща, които ще направите, за да ви заради Моето име, защото те не познават Онзи, Който Ме е пратил" (Йоан 15:20-21; Матей 10:25).

Павел пише: Но във всички тези неща са повече, отколкото се kerhors чрез Него, Който ни възлюби (Римляни 8:31-38). Точно както Исус ни възлюби и преодоля сърцето си от камък, така и ние трябва в Него, след преодоляване мразя. По този начин, Той ни заповядва:

"Обичайте неприятелите си, правете добро на ония, които ви мразят, благославяйте ония, които ви проклинат, и молете се за тези, които ви пакостят, че може да сте синове на вашия Отец в небесата" (Лука 6:27-28; Матей 5:44-48).

МОЛИТВА: Задълбоченият Кинг, който се грижи за стадото Си, ние ставаме уплашен бъде причина за Вашето изявление, че най малко ще бъде страхотно в Твоето царство, и че една велика смири себе си и се превръща в най малко. Научи ни да мислим и действаме според Духа на Твоето царство и да не искаме от вас земните неща, но радостно дял в разпространението на Твоето царство. Ние не стане изненадвайте, ако враговете на Твоето царство натиснат върху нас като князът на този свят се е опитал да те унищожи, но той не успя, защото на Твоето възкресение.

ВЪПРОС:

  1. Какво е развитието при изпълнението на царството на небесата?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on February 28, 2013, at 08:03 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)